1. V Doupěti

1. prosince 2013 v 13:20 |  S Poberty v Bradavicích
"No tak Frede, Georgi nechte už toho přece!" zavolala přísně paní Weaslyová na své dva syny. Oba dva stáhli ocasy a s krátkým "Ano mamko," se vydali do svého pokoje aby mohli v kraválu pokračovat.
Blížil se už konec prázdnin a Harry, Ron a Hermiona měli nastoupit do šestého ročníku v Bradavicích. Pro dvojčata to ale znamenalo sice opustila školu ještě před ukončením ročníku a složením zkoušek OVCE, ovšem nic si z toho nedělali a naplno rozjeli Kratochvilné kouzelnické kejkle. A samozřejmě Ginny i se svou nehynoucí láskou k Harrymu Potterovi nastupovala do Bradavic, ale narozdíl od ostatních teprve do pátého ročníku. I přesto byla velmi nadaná a už uměla ze pátého ročníku všechno. Minulý rok se totiž učila s Hermionou v knihovně kdykoliv k tomu byla příležitost.
"Ginny! Hermiono! Pojďte mi pomoct s jídlem! Harry! Rone! Postarejte se na zahradě o ty trpaslíky! Má přijet Bill tak ať je všechno jako ze škatulky, víte přece, že k nám tak často nejezdí," dodala už trochu mileji rusovlasá paní domu. Když volaní seběhli dolů, byli zaůkolovaní dřív, než si stihli uvědomit co se děje.
"Ty Harry kdo si myslíš, že nás bude letos učit obranu?" zeptal se se zájmem Ron když už byli před domem.
"Nemám ponětí, asi zase nějaký pošuk," ušklíbl se Harry a oba se rozesmáli při narážce na jejich minulého učitele Obrany Alastora "Pošuka" Moodyho.
"Stejně pořád doufám, že se najde někdo stejně dobrý jako byl Lupin, s tím mi obrana opravdu šla, navíc se znal s tátou a..." hlas se mu zadrhl. Stýskalo se mu po jeho vlkodlačím učiteli, ale nechtěl to dávat moc najevo.
"Spíš doufej, že to místo nedostane Snape," odvětil zrzek.
"Ještě, že Umbridgeovou vyrazili. Další rok bez pořádné Obrany bych asi nezvládnul," uchcechtl se Harry.
"Aspoň bychom pokračovali v Brumbálově armádě," mrkl na něj Ron.
"Hele, zítra jdeme do Příčné, navíc na celý den, co tam budeme tak dlouho dělat? Myslíš, že bychom tam mohli potkat Hagrida?" řekl chlapec s nachovou jizvou na čele.
"No to doufám! Celý den běhat po obchodech? To jsme sakra nějaký ženský?" začali se oba smát. "Ale naše peroxidní bloncka by mohla," ušklíbl se Ron a odhodil dalšího trpaslíka.
"Páni, dobrej odhoz, o co že dohodím dál?" začal Harry, ale vzápětí zaůpěl bolestí jak ho trpaslík kousnul. "Sakra já se na to můžu..."
"Vykašlat Harry, vykašlat," ozvala se ze vstupních dveří paní Weaslyová. "A pojďte dovnitř vy dva, pro dnešek by to stačilo, navíc už je jídlo," mrkla na ně a zamířila zpátky do kuchyně.
"Sakra ta je snad všude ne?" zabrblal Ron, ale už se hnal do kuchyně, přece jenom se jeho bezedný žaludek ozval.
Po večeři měli kluci domluvený sraz v Ginniném pokoji, hned po večeři tam všichni čtyři vyběhli a posadili se na postele. Chvíli panovalo ticho, než se Hermiona zeptala.
"Ginny, ty se chceš hlásit do nebelvírského famfrpálového týmu?" zeptala se Hermiona.
"Tak?" zeptala se už dost podrážděná Hermiona, protože měla Ginny oči jenom pro Harryho a zase ji nevnímala.
"Je to pravda, ale nikdy nebudu tak dobrá jako Fred a George, kteří..." začala Ginny ale v tom vtrhla do místnosti dvojčata.
"My o vlku," začala Hermiona, ale Fred (nebo George?) ji přerušil.
"Měli byste jít už spát, mamka je nervózní, že jste všichni v jednom pokoji. Jako by si myslela, že se plánujete další akci, jako tu poslední na Ministerstvu," zamrkal na ně Fred a i s bratrem se vydali do pokoje.
"Mají pravdu, zítra navíc jdeme do Příčné, a to v takovou nekřesťanskou hodinu... To tam snad máme dojít pěšky? Od čeho tady je letax?" a s nezodpovězenou otázkou si to namířil do ložnice.
"Tak dobrou holky," řekl Harry a odešel za svým kamarádem.
"Dobrou Harry."
"Dobrou noc."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šílenej Šílenej | Web | 23. března 2014 v 12:10 | Reagovat

dost dobrá narážka na Dráčka :D
btw, zatim to vypadá slibně!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama