3. "Dívčí" drbací spolek

31. prosince 2013 v 7:00 | Juliette |  Osud dvou dědiček
"Harry," zastavila černovlasého chlapce zavoláním jeho jména Tori, dotyčný musel počkat než se vydýchá a pak ho konečně doprovodí do velké síně. "Jaktože Péči učí Červotočková? Myslela jsem že Hagrid..."
"O Hagridovi jsem neslyšel od konce školního roku. Ale nepochybuju o tom, že se do konce roku vrátí. Radši o něm ale nemluv, aby se to nedoneslo Ropuše. Ta by to vykvákala Popletalovi, a vznikly by jen zbytečné otázky, na které nikdo nemá odpověď," utišil ji rychle Harry.
"Dobře, promiň. Víš, já už se nemůžu dočkat dnešního vyučování! Nas vždy učila mamka, takže jsem zvědavá na různé profesory."
"To pro tebe musí být to pravé ořechové ne? Vzrůšo..."
"To si piš. Tady se se mnou nikdo nebude párat. Ale stejně to nikdy není potřeba! Jsem si víc než jistá, že letos získám pět vynikajících NKÚ z lektvarů, přeměňování a obrany, kouzelných formulí a bylinkářství, nad očekávání ze Starých run a jedno krásné mizerné z přeměňování. A málem bych zapoměla, přijatelné z astronomie. Ta mi nikdy nešla. Jsem byla vždycky ráda, když jsem rozeznala Měsíc od ostatních hvězd," rozesmála se Victoria a Harry se k ní milerád připojil. Už od léta si spolu připadali jako bratr a sestra. Tedy bratr a dvě sestry.
"Neviděla jsi někde Hermionu? Jí a Rona jsem sháněl celé ráno," zeptal se jí Harry, když procházeli kolem tlachajících třeťaček z Nebelvíru, které okamžitě zmlkly když jim pohled spočinul na Harrym.
"Ta? Odešla když jsem měla ještě hlubokou půlnoc. Ta snad vstává se slepicemi!"
"Takže asi bude v knihovně. Zase."
"Co by dělala první den školy v knihovně? Není někde s Ronem, kvůli jejich prefektským povinostem?"
"No jo máš pravdu! Včera večer si mi Ron stěžoval, že musí ráno za McGonnagalovou i s ostatními prefekty, jen mi uniklo proč."
"To se můžeme zeptat přímo jich ne?" zeptala se Victoria, když vešli do Velké síně a uviděli hnědou kštici střapatých vlasů a jedno rozčepířené zrzavé vrabčí hnízdo. Bylo na první pohled jasné, že ranní vstávání mu jde silně proti srsti.
Po snídani se všichni ještě zdrželi a počkali si na ředitelku koleje, aby jim rozdala rozvrhy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama