6. Nová posila

30. prosince 2013 v 22:03 | Juliette |  Last Year
"Takže jsme teď všichni na jedné lodi že?" zeptala se, když si k nám sedala. Samozřejmě že ji klobouk zařadil k nám! Ještě aby taková holka skončila ve Zmijozelu! "A ty musíš být Petr!"
"Jop, ale teď z něj nic kloudného nevytáhneš, jakmile uvidí jídlo, nedá se s ním bavit," ušklíbl se James.
"Málem bych zapoměl, Náměsíčníku, jaké je heslo?" zeptal jsem se.
"Tohle se ti bude líbit. Buclatá dáma si nás tak oblíbila, že je heslo Poberti," usmál se.
"Skvělé, aspoň se trochu víc proslavíme," usmál se James.
"Neviděl jste někdo Evansovou? Dneska jsem ji ještě nepozval veřejně na rande," řekl James a začal se rozhlížet. Uviděl ji nedaleko, seděla s Patriciou a o něčem se zarytě bavily.
"HEJ EVANSOVÁ!" zařval James, až mi z toho málem zalehly bubínky. Studenti, a především Nebelvírští ztuhli v očekávání. Hádky Potter versus Evansová byly velmi oblíbené, dokonce někdy i u učitelů. "POJĎ SE MNOU NA RANDE!"
"NA TO ZAPOMEŇ POTTERE!" zakřičela na oplátku, ale nezvedla oči od talíře.
"No ták Evansová, už šest let mě odmítáš, co takhle si dát pohov?"
"Možná, kdyby sis dal ty pohov od arogance, zvaní na rande a toho příšerného vytahování se se zlatonkou, kývla bych. A málem jsem zapoměla," řekla Lily když se na něj konečně podívala. "Ještě jednou ti zajede ruka do tvých neuvěřitelně rozcuchaných vlasů, co snad nikdy neviděly hřeben a ukážu ti co to znamená být ponížen holkou," dodala ještě výhružně.
"Ty by jsi se mnou vážně na rande šla?" zeptal se jí a nestačil se divit.
"Zkus dokázat že mi za to stojíš," odvětila a odešla pryč.
"Hostina už končí kluci, zavedete mě prosím do ložnice?" zeptala se o nékolik minut později Jean.
"Jasně proč ne," pokrčil jsem rameny a pokynul rukou, aby šla za mnou. "Víš, my jakožto Poberti, známe všechny zkratky, všechny tajné chodby a tajné místnosti a máme dokonalý přehled o všem co se kde šustne. Drž se nás a nikdy se neztratíš," mrkl jsem na ni a přátelksy ji objal kolem ramem. Tohle bude super rok. Sice nás čekají OVCE... Ale dost času. Máme super novou učitelku na Obranu, a novou spolužákyni, která vypadá jako fajn holka. A ona je fajn holka! Ještě nikdy jsem si s holkou takhle nerozuměl.
Z rozjímání mě vyrušily šouravé kroky. A sakra. Filch!
"Rychle poběžte!" vykřikl jsem a rozeběhl se opačným směrem. Elegantním skokem jsem přeskočil tu slídivou zmiji paní Norrisovou a upaloval dál. A ostatní za mnou. Zastavili jsme se až u obrazu Buclaté dámy a snažili se vydýchat sprintový běh přes tři patra.
"Heslo milánkové?" zeptala se nás mile.
"Pobertové," odpověděl jí James.
"Doufám pane Blacku, že mi zase budete celý rok donášet drby, abychom měly s Violetou co probírat?" usmála se na mě.
"No to si pište, že bude, snad větší drbna než on v Bradavicích jakživ nebyla," usmál se na ni Remus a strčil Jeanette do Nebelvírské společenské místnosti. Rozhlédl jsem se kolem dokola. Bylo to tu stejné jako každý rok. Ale přeci jen jiné. Letos jsme tady byli nejstarší, byli jsme vzor pro malé prvňáčky. A taky jsme měli skládat OVCE. S Jamesem, jakožto budoucí bystrozoři, jsme museli udělat OVCE z Obrany proti černé magii, Přeměňování, Lektvarů a samých podobně lákavých předmětů. Obrana a Přeměňování byly brnkačka, horší to bylo s lektvary. Do Bystrozorské Akademie brali pouze ty s OVCE Nad očekávání, a my zatím měli přijatelné. Petr měl štěstí že nešel v našich stopách. Z hlavních předmětů měl povětšinou mizerné, jen bylinky a studia mudlů měl vynikající.
"Ty Jean, čím vlastně chceš být, až vystuduješ?" zeptal jsem se.
"Chci se stát členkou Fénixova Řádu," odpověděla.
"Jaktože víš o Řádu? Myslel jsem, že to je tajná organizace! Tak mi to teda aspoň máma říkala. Já taky přestoupím k Řádu, až si vezmu Evansovou," prohlásil James a svalil se do nejbližšího volného křesla.
"Jo a budete mít spolu kluka jménem Harry, co bude milovat famfrpál, bude mít tvoji podobu a Lilyiny zelené oči co?" ušklíbl jsem se ironicky.
"Ne, bude se jmenovat Harry James Potter a ty mu půjdeš za kmotra!" rozhodl James. "A jak vlastně víš o Řádu?"
"Než jsem nastoupila, byla jsem na schůzce s Brumbálem a ten mi to navrhl. A já to přijala," vysvětlila nám to. "Kluci, moc děkuju za příjemný den, nevíte kde mám ložnici? Už půjdu spát," usmála se na nás a pak podle našich pokynů vyrazila do ložnice.
Ve společence jsme seděli ještě dlouho do noci a rozjímali nad možným i nemožným sňatkem mezi Lily a Jamese. Skončili jsme, když za námi přilítla rozčepýřená McGonnagalová a strhla nám deset bodů. Pak jsme si už v klidu lehli a usnuli.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Paddy Paddy | E-mail | Web | 1. ledna 2014 v 23:24 | Reagovat

Sirius v roli vědmy? :-D :-D

2 juliettestories juliettestories | E-mail | Web | 3. ledna 2014 v 19:54 | Reagovat

no jasně :D [1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama