7. Rapidní změny a Snape projednou nejhorší v lektvarech

30. prosince 2013 v 18:00 | Juliette |  S Poberty v Bradavicích
"ÁÁÁ!" ozvalo se další ráno z dívčích ložnic. "Liliano já tě asi uškrtím!" řvala Angie, čímž probudila zbytek, doposud spící nebelvírské věže.
"Dobře ti tak! Včera jsi mi slíbila, že se mnou půjdeš do knihovny, a teď najednou slečinka mění názor? Ne ne ne," pošklebovala se na kamarádku Lily.
"Fajn fajn fajn! Vždyť už vstávám!" řekla naštvaná Angie a už si kouzlem sušila vlasy. "Stejně nepochopím, proč zrovna ledová voda. Jen počkej až tě takhle někdy budu budit já!" začala spřádat plány. "To zrovna budeš po flámu, po nějaké dlouhé noci s mým milovaným bratříčkem a hezky v pět už bude z tvé postele vodní postel," ušklíbla se a dokončila ranní hygienu v doprovodu Ginny a Hermiony.
"Ach jo, co je tohle za módu?" řekla znechuceně Ginny když se koukala na zvonové kalhoty, pončo a další podobné věci, které našla u Lily ve skříni. Pončo hrálo všemi barvami, od fialové přes okrovou až po černou. Zvonáče byly sytě fialové a to nebyly jediné odstrašující kousky oblečení. Šaty jak pro těhule a trička, až je mi to hanba zmínit. "Ty Lil, nechceš mi říct, že v tomhle normálně chodíš mezi mudly? Kdybych se v tom někdy ukázala já, asi se hanbou propadnu!" pokračovala Ginny, která nevěděla jestli se má smát, nebo brečet.
"No, je to to nejnovější, co mi rodiče koupili..." červenala se Lily.
"Víš co? Chce to menší úpravy," prohodila Hermiona a vrhla se na skříň s věcmi Angie. "Tak třeba tyhle zvonáče jsou naprosto nevkusné, ještě, že jsme čarodějky. Tak Ginny hůlku do ruky a zopakuj po mě tuhle křivku," řekla Hermiona a rukou udělala takový velmi složitý lámavý pohyb. Vzala do ruky první hrozné tričko, které uviděla a to se začalo měnit, z dlouhého, někam do půlky stehen sahajícího křiklavě zeleného, se stalo normální, kousek pod zadek sahající úplé tričko. Zelená úplně zmizela a nahradila ji rudá barva, na hrudi se objevila hlava lva a na zádech tkvěl zlatý nápis ANGIE. Ginny si vzala Liliiné tričko s krátkým rukávem zakončené třásněma, vytvarovala ho stejně jako předtím Hermiona, přebarvila tu odpornou špinavou žlutou na tmavě rudou a zlatým nápisem tam vepsala LILY. Pak si ještě vytvořily dvě stejně střižená trička, Jedno s nápisem GINNY druhé HERMIONA.
"Tohle je holky památka na nás," prohlásila důležitě Hermiona a podávala vykuleným spolubydlícím nově předělaná trička. Ještě vykouzlily úplé černé legíny, které končily v pase takovým červeno zlatým páskem. Trvalo jim nejméně deset minut než zkulturnily i zbytek oblečení co ve skříních našly, samozřejmě s povolením těch dvou (uznaly že mají Mia s Gin výborný vkus), ale už o samotě, protože se Lil s Angie vydaly do knihovny a pak na snídani. Když se Ginny převlékla do uniformy a kriticky se prohlížela v zrcadle, protože podle jejího tvrzení přibrala nejméně pět kilo od pobytu v Bradavicích, čapla ji Hermiona za ruku a celou cestu do Velké síně ji přesvědčovala, že je to blbost a že jí to moc sluší. Než vešly do síně, všimly si ještě, že jejich kolej vede nad Zmijozelem o pět bodů, ten za sebou nechává Havraspár a na posledním místě je Mrzimor.
"Nazdar Grangerová, nechceš si k nám přisednout?"
"Díky Blacku nechci, dnes už jsem zvracela," bez mrknutí prohlásila Hermiona a zamířila za Angie s Lily, které si od Pobertů udržovaly odstup. Nechápala, kde se v ní vzala ta kuráž. Ještě před asi dvěma týdny by si nedovedla představit, že ten milý a vtipný Sirius Black, kterého ve třinácti potkala, mohl být v pubertě takový nafoukaný frajírek, co se otáčí za každou sukní a je drzý až na půdu.
"A co ty Ginny, přisedneš si k nám?" zeptal se zrzky Remus. Vrhla omluvný pohled po Mie a přisedla si ke klukům.
"Sestřičko naše milovaná, jestli budeš jíst tolik co teď, zachvíli tě zlomí v pase každý silnější poryv větru," ušklíbl se na ni Fred a George jí na talíř přihodil omeletu.
"Tohle sníš a bez odmlouvání!" řekl nesmlouvavě George a tak jí nezbývalo nic jiného, než sníst tu velkou porci vajíček, co měla na talíři. Schválně si s tím dala načas a tak dorazili na dvouhodinovku lektvarů pozdě.
"Pánové Black, Potter, Brown, Brown a slečna Brownová se budou dnes večer hlásit v mém kabinetu, a za každého dva body dolů. Nyní se posaďte." pokynul opozdilcům Křiklan a pokračoval ve vyrušeném výkladu. "Dnes si zkusíme odvar živoucí smrti. Zadání," máchl hůlkou, "máte na tabuli. Pusťte se do práce." Všichni se horlivě snažili pokrájet, rozmačkat nebo rozdrtit všechny ingredience a dosáhnout nejlepších výsledků. Hermiona se podívala do první lavice, kde seděl Snape s Lily a musela se usmát. Snape až po nos zabořený v kotlíku se snažil dosáhnout nejlepších výsledků za nejkratšší čas. To by se mu povedlo, kdyby mu tam Fred nehodil Rachejtli doktora Raubíře. Kotlík začal poskakovat a pak bouchnul, chudák Lily byla od toho humusu celá umaštěná.
"Pottere! Tohle si vypiješ!"
"Ale Lily, tohle jsem já nebyl!" odporoval jí popravdě James.
"Blacku?!"
"Já jsem v tom taky nevinně zlato," ušklíbl se Sirius.
"Tak kdo teda?!" ptala se, a už zase začala měnit barvy. Ta červená byla v zajímavé kombinaci s jejími ohnivými vlasy.
"Oni ti to neřeknou," ušklíbla se Ginny a upřela pohled směrem k Pobertům a jejím bratrům, "na to jsou moc chytří."
"Díky ségra," špitli jejím směrem. "Máš to u nás."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šílenej Šílenej | Web | 23. března 2014 v 14:50 | Reagovat

to je gól, obvyklý podezřelý a nemužou za to, to se často neděje :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama