9. Útok

31. prosince 2013 v 6:00 | Juliette |  S Poberty v Bradavicích
"JAMESI! REMUSI!" volal na ně a bral schody po pěti, div že nesletěl.
"Co tak křičíš?" zeptal se James. Při pohledu na Siriuse ho zamrazilo.
"Jsou ve třetím patře, druhá chodba nalevo a s nimi Malfoy, moje povedené sestřenky a Lestrange!"
"Jdeme!" zevele Remus a už běželi. Když dorazili do chodby, kde měli jejich kamarádi být, zarazili se a vytřeštěně zírali na scenérii před sebou. Malfoy držel ze zadu Ginny a hůlku měl přitištěnou na její hrdlo, Bellatrix mířila hůlkou na Hermionu a Fred s Georgem mířili střídavě na Lestrange a svoji sestru. Malfoy se zřejmě poučil, Ginnina hůlka ležela dva metry od ostatních.
"Stát! Nebo budete litovat," zavrčel Malfoy, když k nim dorazili Poberti.
"Ale, ale, ale. Snad mi nechceš říct bratránku, že se pokusíš krvezrádkyni zachránit?" vysmála se Bella Siriusovi do obličeje.
"Ne, jdeme pouze zachránit naše přátele," řekl prostě Sirius a ztěží se ovládal, aby na svoji sestřenici nevyslal kletbu. Ginny se zazmítala v Malfoyově sevření, ten ji však sevřel ještě pevněji a zabodl jí hůlku zespoda do brady. Ginny tam stála bez jakéhokoliv výrazu ve tváři, a po lících jí stekla osamocená slza bolesti. Z místa, kde se Malfoyovy prsty zarývaly do její kůže stékaly kapičky krve.
"Sklopte svoje hůlky!" zavřeštěl přes celou chodbu Lestrange, až se všichni divili, že je nenachytal nějaký profesor.
"Svoji hůlku sklopím, až bud padat mrtvý k zemi!" rozkřikl se James.
"Crucio!" namířila Narcissa hůlku na Jamese, ale ten se jedním úskokem kletbě vyhnul.
"Takže černá magie? Klesla jsi hodně hluboko. Pouta na tebe!" přikázal James, ale Narcissa kouzlo vykryla.
"Dost!" zavrčela Bellatrix.
"Vzdejte se Bello, jsme v přesile," namítla Hermiona.
"Ale my máme tu vaši povedenou kamarádku," řekl Malfoy.
"A co s ní chcete dělat?" zeptal se trochu vyplašeně Fred. Strach o sestru ho začínal přemáhat.
"Pobavit se. Crucio!" přikázala Bellatrix a Ginny se začala svíjet v Malfoyově sevření v bolestivých křečích. Nevydala ani hlásku, rozhodla se totiž nedopřát Bellatrix to potěšení.
"Expeliarmus!" vyslala proti ní Hermiona odzbrojovací kouzlo. Dokázala co chtěla, Bellina pozornost se stočila zpátky na ní. Toho využila Ginny, dupla Malfoyovi na nohu, otočila se o 180 stupňů a tvrdě ho udeřila kolenem do rozkroku. Pak mu vytrhla hůlku a omráčila ho dřív, než si ostatní stačili uvědomit co vlastně dokázala.
Pak už to šlo ráz na ráz. Lestrange zahalil celou chodbu do mlhy a než se Nebelvírským podařilo ji rozehnat, sestry i se svými snoubenci už byli pryč.
"Kde ses to naučila Ginny?" zeptal se jí Fred.
"Mamka usoudila, že se mi nějaká sebeobrana bez hůlky bude hodit, a tak mě přihlásila do mudlovského kurzu," pokrčila rameny. Pak se ale bez varování sesula podél stěny dolů a zůstala ležet v bezvědomí.
"Rychle! Na ošetřovnu!" zavelela Hermiona a nechala Remuse ať Ginny položí na vykouzlená nosítka a odlevituje ji na ošetřovnu. S Jamesem v čele rozrazili dveře ošetřovny a pospíšili si Ginny položit na prázdné lůžko. Ten virvál zburcoval madame Pomfreyovou, která vylezla z jejího kabinetu a hned šla výtržníkům vyhubovat.
"Co tady u všech čertů provádíte? Tohle je ošetřovna, ne famfrpálové hřiště pane Pottere!"
"Madame! Ginny je v bezvědomí!" vysvětlila to Hermiona a sledovala ošetřovatelku, jak zaběhla k velké skříni pro lektvary. Jeden olivově zelený do ní nalila a pak začalo vyslýchání.
"Víte jak se to přihodilo?" zeptala se jich.
"No..." začal rozpačitě James a podíval se po ostatních. George převzal iniciativu a okamžitě se pustil do vysvětlování.
"Šli jsme na snídani a mysleli si, že tam sestru potkáme, když jsme ale došli do jedné prázdné chodby, ležela tam na zemi," vysvětlil jednoduše.
"Dobrá. Dokud se slečna Brownová neprobere, odeberte se prosím na snídani. Pošlu vám sovu až zjistím něco víc. Do té doby všichni ven!" řekla naprosto nekompromisním tónem, za který by se nemusela stydět ani profesorka McGonnagalová a vyhnala je ven z ošetřovny.
"Jak jste nás kluci vlastně našli?" zeptala se Hermiona. Zajímalo jí, jakou výmluvu použijí.
"Máme svoje stopovací metody," usmál se Sirius tajemně a přejel si rukou přes kapsu, kde měl schovaný Pobertův plánek. Fred s Georgem se po sobě významě podívali a pak se usmívali. Od ucha k uchu jako by už nikdy neměli přestat.
Zbytek dne proběhl v klidu, bylo téměř na denním pořádku, že Jamese Lily odpálkovala, Filchovi nějakým záhadným způsobem hábit změnil barvu na křiklave oranžovou a Severus Snape visel za kotník ve vzduchu. Od madame Pomfreyové nedostali žádnou zprávu, a tak usoudili, že se Ginny ještě neprobrala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Misaa Misaa | 2. ledna 2014 v 14:13 | Reagovat

Ahooooj rychlo dalsiu cast si prosiiiim naprosto uzasneee!!

2 juliettestories juliettestories | E-mail | Web | 3. ledna 2014 v 19:54 | Reagovat

jasně :) [1]:

3 Šílenej Šílenej | Web | 23. března 2014 v 20:42 | Reagovat

jak mě v kouzelnickým světě nejvíc těšej pěstní souboje, povedlo se ti to!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama