Prolog aneb jak to začíná

29. prosince 2013 v 17:07 | juliette |  Osud dvou dědiček
Bylo už značně pozdě, všude foukal nepříliš mírný vítr. Temná obloha svědčila o nepřízni počasí. Takhle to trvalo již týdny. Bylo by to klasické podzimní počasí, na které byli již obyvatelé Londýna zvyklí, kdyby právě nebyl červenec. Oblohu proťal blesk, a zanedlouho následoval hrom, doprovázený hlasitým prásk. Uprostřed parčíku na Grimmauldově náměstí, se objevily dvě dívky. Byly si podobné, nepochybně šlo o sestry. Jedna měla světlé vlasy, ovšem protkané hnědými prameny, hnědé oči a na první pohled ne příliš výrazné ale za to ostře řezané rysy, kdežto druhá měla vlasy rozpuštěné splývající v hustých kudrlinách přes ramena do půlky zad. Oči měla bouřkově šedé, téměř nerozeznatelné od oblohy nad nimi a na tváři jí hrál všudypřítomný úsměv. To byly asi jediné rysy, které je odlišovaly. Jinak byly k nepoznání stejné.
"Neměly bychom se tam ukazovat, Tori!" hádala se dívka s oříškově hnědýma očima.
"Ale to je nesmysl Violo, poslali nás právě sem, měli proto určitě nějaký důvod," odporovala jí kudrnatá dívka. Obě se jakoby na povel podívaly směrem k domům číslo 11 a 13. Věděly, že je mezi nimi ještě jeden dům, dům číslo 12, dům vznešeného a nesmírně starobylého roku Blacků. Od matky se dozvěděly, že tam nyní sídlí Fénixův řád, tajná organizace založená Albusem Brumbálem, zaměřující se na boj proti nejobávanějšímu kouzelníkovi této doby, Lordu Voldemortovi. Dívky nikdy neměly strach z toho jména.
Dívky se postavily před domy 11a 13 a zavřely oči. Nevědomky si přitom stiskly své ruce. Když opět otevřely oči, před nimi již stál dům číslo 12. Neváhaly, vyšly po schodech a otevřely domovní dveře. Ocitli se v prostorné hale, která vedla až ke schodišti a několika dveřím. Za jedněmi uslyšely šoupání židlí a rozčilené hlasy. Se stále ještě spojenými dlaněmi stiskla jedna z dívek kliku a obě vešly dovnitř. Jakmile se ocitly na prahu, stočilo se k nim několik tváří. Ony si všímaly ale jen jedné. Jediné tváři v celé místnosti. Ta tvář patřila muži s půlměsícovými brýlemi, dlouhými stříbrnými vlasy a vousy. Dívaly se na Albuse Brumbála.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama