11. Denní věštec

6. ledna 2014 v 16:44 | Juliette |  S Poberty v Bradavicích
Tahle kapitola je trochu kratší... Ale tím že teď začala škola, na pocídky zase začnu mít méně a méně času... Tak snad stihnu přidávat aspoň jednu denně :)Frede, Gergi! Pojďte si sednou k nám!" zamávala na své nratry Ginny.
"Co tak naléhavě?" zeptal se jí George.
"Potřebujeme si vymyslet nějakou přesvědčivou historku."
"Jo takhle... Tak třeba jsme je chtěli sledovat ven, ale oni se nám ztratili, pak jsme uviděli Snapa utíkajícího po pozemcích?" navrhl Fred.
"No jasně... Pak jsme uslyšeli zavytí a tak jsme tam přišli... A došlo nám, že vlkodlak je Remus. A podle přezdívek jsme si odvodili kdo je kdo. Dvanácterák, Tichošlápek, Náměsíčník a... No jo? Viděl jste včera někdo Petra?" zeptal se George.
"Ne neviděla! Srab! Určitě se musel někde schovat, když zjistil že se Remus vymknul kontrole," nadávala Hermiona.
"A sakra, jde sem Casanova s Paroháčem," vzdychla Ginny. Jak předpokládali, Poberti je vyzpovídali jak to, že se tam objevili a pak poděkovali za pomoc. Při tom vrhali pohledy plné nenávisti směrem k Snapovi, který se rozklepal jako osika, kdykoliv si všimnul pohledu někoho z pětice.
"Neviděli jste Petra?" zeptal se James.
"Ne, taky jsme to řešili, podle nás zdrhl hned potom, co Remus zavětřil Srabuse," prohlásil George.
"Tak jestli se neukáže do začátku vyučování začneme ho hledat. Je to chudinka takový strašpytel," řekl Sirius, ale dál se tím nezabýval.
"Jak je Remusovi? Moc mě mrzí, že jsem mu musela ublížit," posmutněla Hermiona.
"Aspoň jsem měl možnost s tím Mastnovlasem zmizet," řekl James.
"Nevím co bychom dělali, kdybyste se tam neobjevili, pravděpodobně bychom museli trčet v lese ještě do teď a to nemluvím o těch zraněních..." poděkoval Sirius. "Stejně mi pořád nejde do hlavy, jak jsi nás našla ty Ginny?"
"Šla jsem do ložnic a z okna vás viděla," řekla Ginny, pak ale její pozornost upoutalo něco jiného. Před ní se snesla malá černá sovička s novinami v zobáčku a natáhla nožičku, aby jí tam mohla Ginny vložit peníze. Když zrzka rozložila noviny a začetla se, sovička odletěla.
"Je tam něco zajímavého?" zeptala se Hermiona.
"Ne, jen něco o tom, že chytili nějakého Smrtijeda přímo na Ministerstvu," sdělila jí novinku a otočila na další stránku a napila se dýňové šťávy. To ale neměla dělat. Potom, co spatřila fotografii, ze které se na ní usmívali dva lidé - muž a žena - všechna šťáva skončila na Siriusovi, který seděl naproti ní.
"Díky, správně jsi odhadla, že mám žízeň," ušklíbl se.
"NE! Ne to nemůže být pravda!"
"Co se stalo Ginny? Co jsi tam našla?" zeptal se Fred.
"Napadli další kouzelnickou rodinu, která se k NĚMU odmítla přidat!"
"Čí rodinu?" řekl s úzkostí v hlase James.
"Včera kolem páté hodiny večer našel jeden pracovník Ministerstva dům manželů Lupinových v troskách a nad ním se vznášelo Znamení zla! Manželé Lupinovi, jejichž syn letos navštěvuje sedmý a závěrečný ročník v Bradavicích, byli nalezeni mrtví. Na stěně byl výhružný nápis jejich krví: Tohle je vzkaz pro všechny odpůrce..." dál se jí hlas zadrhl. Oči měla pomalu v slzách a Hermiona ji musela obejmout. Všem se v očích zrcadlily obavy.
"K... kdo to Removi řekne?" zeptala se Hermiona. Nikdo se nechtěl nabídnout dobrovolně, ale bylo jim jasné, že od nich to vezme nejlépe. V rámci možností. Tím, že byli tak zabraní do článku, si ani nevšimli, že se pohřešuje mladý šestnáctiletý chlapec. Chlapec jménem Petr Pettigrew.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Misaa Misaa | 10. ledna 2014 v 20:07 | Reagovat

Och boze!!! To je hrozneee !! Ako si mu to mohla urobit a inak tesim na dalsiu cast :)) :D

2 juliettestories juliettestories | E-mail | Web | 10. ledna 2014 v 22:42 | Reagovat

hele úplně jednoduše... pár kliků do klávesnice ;)

3 Šílenej Šílenej | Web | 26. března 2014 v 11:07 | Reagovat

ty vrahoune, tohle ti Poberti ani já neodpustíme! a co teprv Rem, no počkej!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama