13. Hej Regule, klídek

26. ledna 2014 v 9:40 | juliette |  Last Year
Áááá jsem zase tu. To jsem dlouho neprudila že? Tos e musí napravit! :D Takže, k té nové kapitolovce, budu se jí sem pokusit dávat každou neděli jednu kapitolu, aby to bylo fér :D ostatní bude tak cik cak jak meˇ zrovna napadne nebo nenapadne :)
Sice silně pochBuju, že se kdokoliv obtěžuje tohle číst - já sama to povětšinou nedělám - ale kdo tohle čte tak věrTe, že jsem vás nechtěla nudou uspat a je mi to velice ale velice líto... Mimochodem, nevíte co bude k večeři?
Myslel jsem si, že nic nemůže být horší, než zkoušky NKÚ. Šeredně jsem se spletl. Nejhorší to je před OVCE! Čím více se blížily Vánoční prázdniny, tím více nám toho učitelé nakládali. Dokonce jsme my, jako Poberti na čas přestali dělat blbosti! Celé hodiny jsem byl zavřený s Remusem a Jamesem v knihovně, řeknu vám, takovou depresi jsem ještě neměl.
Vzhledem k tomu, že jsem se chtěl přihlásit na bystrozorskou akademii s Jamesem, potřeboval jsem prolézt z lektvarů. A z lektvarů jsem v té době propadával.
"Jamesi, co jsi napsal o úplňkových lektvarech? Nikde to v těch knížkách nemůžu najít," zamračil jsem se a nahlédl kamarádovi přes rameno.
"Jasně, opiš si to," přisunul mi jeho pergamen. Přiložil si prsty na spánky a začal si je masírovat.
Opsal jsem si téměř dvacet řádků, aspoň jsem už ale měl esej hotovou. Když jsem kouknul na hodinky... Ha, čtyři hodiny ranní.
"Jdeš spáááát?" zívnul jsem.
"Ne, ještě potřebuju přemko," povzdychnul si James.
"Na, chyť inspiraci," hodil jsem po něm roličku pergamenu úhledně naškrábanou. Pak jsem se konečně odebral do ložnice, odkud se ozývalo jen hlasité chrápání. Pak si pamatuju jen příjemný pocit měkké postele a tmu. Příjemnou a uklidňující.

"Co to s McGonagallkou dneska bylo?" podivil jsem se po jedné hodině přeměňovaní.
"Nevím, obvykle dává tresty tomu, kdo usne na hodině," zamyslel se Remus.
"Je to zvláštní, kruhy pod očima se snažila zakrýt make-upem," prohlásila Lily.
Zmínil jsem se vůbec, že to na ty dva už prasklo? Si takhle jednou jdu po chodbě na kolej, a v tom uvidím ty dva přimáčklé ke zdi. No jasně že jsem nešel sám, byl jsem zakecaný s nějakým klukem z Havraspáru, mimochodem ještě větší drbna než já. A co ten kluk neudělal? Nenechal si to pro sebe. Prostě další ráno to už věděli všichni od skřítků v kuchyni po rarachy na střeše. O to on se postarat uměl.
Zrovna teď jsme šli na hodinu formulí, Remus jako obvykle s nosem v poznámkách, James s Lily ruku v ruce a tak jsem aspoň přehodil ruku přez rameno svojí sestřence a pustil jsem se s ní do debaty na téma McGonagallová. No k ničemu zajímavému jsme nedošli, asi to bude něco společného s Řádem o čem má zákaz mluvit.
Když jsme zrovna procházeli kolem sochy vysokého zakulaceného kouzelníka, který držel v ruce hodiny, narazili jsme na velice nečekanou návštěvu.
"Regulusi, co tady děláš?" zeptal jsem se opravdu překvapeně.
Můj brácha nejistě přešlápnul, přeletěl nevnímajícího Rema, vlídně se usmívající Lily, zamračený pohled Jamese, Jeanettin zkoumavý pohled, můj překvapením rozšířený obličej a teprve potom to ze sebe vyklopil.
"Potřeboval bych vám něco říct, tobě a... Jacksonové," pokýval k mojí sestřence hlavou. Když se ostatní nehnuli z místa, dodal zvučnějším hlasem, "hned."
"Jasně, co chceš?" zeptal jsem se ho, když se ostatní odporoučeli oxidovat jinam.
"Matka to ví," přešlápl nervózně.
"Co zase ta stará potrhlice ví?" protočil jsem oči. Jak bylo všeobecně známo, naše milá matinka byla u celé rodiny velice "oblíbená"... vlastně ji tolerovali jen kvůli čisté krvi.
"Tady ne, i stěny mají uši," rozhlédl se po chodbě a roztřásl se. "Nechci si ani přestavit co by mi Lucius udělal, kdyby to zjistil," řekl a roztřásl se ještě víc. To mě trochu znepokojilo, sice to byl malý spratek, ale jednou brácha, navždy brácha.
"Hej Regulusi klídek," řekl jsem a chytil ho za ramena. Zadíval se mi do očí a pomalu se uklidnil.
"Díky," špitl.
"Jasně, co takhle dnes v noci na Astronomické věži, my tři?" zeptal jsem se. Kývnul a pak se vypařil stejně rychle, jako se Filch dokáže rychle objevit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama