13. U Brumbála

22. ledna 2014 v 21:14 | Juliette |  S Poberty v Bradavicích
Ano, otec Snapa byl mudla, ale odkdy se povídky řídí podle Rowlingové? :DDD"Dobrý den, posaďte se," řekl Brumbál, když vešli do jeho pracovny.
"Chtěl jsem s vámi mluvit. Našli jsme způsob jak vás vrátit zpátky. Má to ale jeden malý háček," dodal.
"Jaký, pane profesore?" zeptala se Ginny.
"Že nevíme, jak se tam dostanete, a že se můžete dostat každý jinam, do jiné doby, na jiné místo. Bohužel nemůžeme použít ani obraceč. Museli byste použít ten stejný a podle toho, co jsem z jeho rozebrání zjistil, tenhle je jen pro cestu tam, ne zpátky."
"Pane profesore? Četla jsem jednou jednu knížku v oddělení s omezeným přístupem. Nebojte - měla jsem podepsané povolení, a půjčila si jednu knihu. Lektváry nejmocnější," začala Hermiona.
"A kdy slečno? Pokud vím, přístup k takovýmto knihám mají až sedmáci, a to vy přeci nejste."
"No, ve druhém ročníku, abych mohla uvařit mnoholičný lektvar-"
"Vy jste ve druhém ročníku uvařila mnoholičný lektvar?" vykulil na Hermionu Brumbál nevěřícně oči.
"Ano, pane profesore, co jsem ale chtěla říct, že kromě odporných lektvarů tam byl ještě jeden - Časový dryák. Slyšel jste o něm?"
"Časový dryák? Ano, slyšel, ale v historii se našel pouze jeden kouzelník, který tak složitou přípravu zvládnul, a byl to právě ten, který ho vymyslel."
"A víte jak se jmenoval?" zeptala se Ginny. "To by nám mohlo pomoct."
"Pokud vím jmenoval se Rogers-"
"Prince," dokončila za něj Hermiona a vítězně se usmála.
"To ale nevím slečno, jak by nám to mohlo pomoct?" podivil se starý kouzelník.
"Víte, kde je jeho jediný potomek?" zeptala se.
"No tak Mio! Nikdo nechápe tvé myšlenkové pochody! Prostě to vybal!" povzdychl si George.
Hermiona po něm střelila pohledem, ale pak pokračovala. "V novinách jsem našla zmínku o Eileen Prince-Lloydové, která zde vedla tchoříčkový klub," usmála se jako by to bylo nad slunce jasné.
"Pokud vím, je tu jen jedna Eileen, ale ta se jmenuje Wrendlová a hrála proti nám zápas. Studuje ve Zmijozelu," dodala na vysvětlenou Ginny. Brumbál se jen pohodlně rozvalil v křesle a vyčkával, co z Hermiony vypadne.
"Eileen Prince-Lloydová si vzala Tobiase Snapa." Touhle větou rozpoutala v pracovně hluk, za který by se nemuselo stydět deset trolů válejících sudy z kopce.
"Děláš si srandu?"
"Snapa nikdy!"
"Nenechám toho mastnýho kolohnáta, aby si zahrával s mou budoucností!"
"To se radši nechám od Filche pověsit za kotníky do sklepení!"
"Raději vyskočím z Astronomické věže, než ho o něco prosit!"
"Jak tě to vůbec mohlo napadnout?"
"A DOST!" zařval Brumbál na celou pracovnu. Všichni sebou vyděšeně trhli a Fred s Georgem, kteří se ze svého rozhořčení postavili, si kecli na zadek a ani nedutali. Brumbál si je měřil pohledem. Nevypadal ale, že by ho jejich chování rozčílilo spíš jako by se dobře bavil. "Slečno, chápu Vás správně, že chcete poprosit pana Snapa o pomoc s tímto lektvarem?"
"Jistě, pane profesore. Pokud souhlasíte, musíme sehnat všechny přísady, a podle stavu skladu profesora Křiklana to bude na dlouho. Jediné, co on má, je jednorožčí žíně a dračí zub. Jinak je ještě potřeba skořápka baziliščího vejce, dračí šupina, kontryhel, sliny ďasovce a spousta dalšího, ale je v tom jeden háček," kousla se do rtu. Celý svůj proslov řekla na jeden nádech a teď musela pobrat dech.
"Jaký háček?" zeptal se Fred.
"Naše já budou čekat v časové díře. Neběží tam čas. A až nastane ten osudný den, uvidíme se mizet a musíme nastoupit na jejich místo - na naše místo."
"A co budeme celých těch
Po hlasitém odkašlání profesora Brumbála změnil 20 let na:
"...x let dělat? Nevím, jak vy, ale já se budu pekelně nudit!"
"Frede, tady jde o to, že se můžeme vrátit domů! K mamce, k taťkovi! Co na tom záleži, že se budeš několik let nudit? To se vám nestýská po Leem ani po ostatních? Po Harrym, Angelině, po Kratochvilných kouzelnických kejklích?" zeptala se Ginny. Možnost, že se vůbec mohou vrátit ji příjemně hřála u srdce.
"Ségra máš recht, můžeme tam všechno dopilovat. Jsi třída," zazubil se na ni Fred.
"Dobrá, zavolám pana Snapa, ať se s ním můžeme domluvit. Budeme mu asi muset říct, že jste z budoucnosti, ale stejně mu potom asi vymažu paměť, jenom pro jistotu," usmál se Brumbál a krbem si přivolal zmijozelského mladíka, který byl, kde jinde, než ve společenské místnosti. Trochu nervózně se v pracovně ředitele posadil, poočku sledoval dvojčata, která se s nenávistí nijak neskrývala a poslouchal vše, co mu Brumbál nadiktoval. Dokonce i přípravu lektvaru vzal celkem klidně - bral to jako zábavu navíc. O několik hodin později se všichni rozešli s úkoly - pokusit se sehnat jednotlivé ingredience do lektvaru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Misaaa Misaaa | 24. ledna 2014 v 15:29 | Reagovat

Supppeeeer tesim na dalsiu a ako vidim Rem to az tak zle nezobral :))

2 Šílenej Šílenej | Web | 26. března 2014 v 11:21 | Reagovat

tak kde to vázne? zrovna to začlo bejt napínavý a ty nepíšeš? styď se! ukaž jak si budou dávat Snapea, kerej na ně bude chtit házet bobek :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama