4. Neuspokojivý rozvrh

1. ledna 2014 v 14:41 | Juliette |  Osud dvou dědiček
"Tady si ze mě asi někdo dělá srandu!" vykřikla Violetta, když se podívala na rozvrh, který rozdávala profesorka přeměňování.
"Mohu vás ujistit slečno Blacková, že si z vás nikdo legraci nedělá," odpověděla McGonnagalová, která stála poblíž a Violettu slyšela. Ron byl stejného názoru jako Letty.
"Binns, Snape, Trelawneyová a Umbridgeová? Prosím shoďte mě někdo z Astronomické věže! Dnešní den nepřežiju!"
"Rone! Co by na to řekla tvoje mamka? Škola je základ života," poučovala ho Hermiona.
"Harry?" ozvalo se za jejich zády.
"Ano Angelino?" otázal se brýlatý chlapec a pozorně si dívku prohlédl. Angelina byla v posledním ročníku a letos byla prvně kapitánkou nebelvírského famfrpálového týmu.
"Jak jistě víš, po tom co odešel Oliver Wood nám chybí v týmu nrankář. Dnes jsem byla odevzdat termík konkurzu, na pátek a potřebuju abyste byli přítomni všichni. Kdyby se ale našel někdo, kdo je třeba lepší chytač - což silně pochybuju - nebo odrážeč - o čemž pochybuju ještě víc - anebo se ukázalo, že Alice nebo Katie přes ty dva roky vyšly ze cviku, budu ochotna přijmout někoho nového. Takže zaručeně chápeš, proč potřebuji přítomnost všech hráčů, že? Skvělé, takže v pátek v pět hodin na hřišti," domluvila Angelina a odkráčela se domluvit s Fredem a Georgem, který ji po celou dobu propaloval zamilovaným pohledem. Samozřejmě tak aby si ho nevšimla.
Jak bylo zvykem, na hodách Dějin čar a kouzel nebylo neobvyklé, když si žáci povídali, dospávali to co nestihli naspat, dopisovali eseje do jiných hodin, nebo jinak dávali najevo, že je hodina nebaví. Profesor Binns, který dějiny učil, byl jako jediný v historii Bradavic duchem. Tedy duchem co učil, jiní duchové měli v oblibě vznášet se na prázdných místech ve Velké síni nebo, v případě Ufňukané Uršuly, kvílet na dívčích toaletách.
Profesor Binns pokaždé vykládal látku ze zápisků, které se nikdy neměnily, a povídal to stejným monotónním a uspávacím hlasem, že studenti po několika minutách okamžitě propadli otupělosti, a nic je neprobralo dříve než když zazvonilo. Jediný student, který si pečlivě zapisoval a nepodléhal tomuto kouzlu, byla jako obvykle Hermiona, a k překvapení všech i Victoria, která na pergamen čmárala zápisky z hodin mnohem podrobněji, než je sám učitel řekl.
"Stejně nemůžu pochopit ségra, co tě na tom tak baví," špitla jí ten den do ucha Letty. "Zápisky máme veškeré od mamky, tak naco si dělat svoje?"
"Aspoň nepromarním žádnou hodinu. A jestli tě to uspokojí, na jasnovidectví usnu, jenom pro tvůj dobrý pocit."
"Ty bys tam usnula tak i tak, znáš se."
"Spíš znám nudnou tématiku jasnovidectví." A opravdu, když o hodinu později odcházeli na jasnovidectví - Snape jim dal na lektvarech pořádně zabrat, Neville se málem sesypal a Ronovi vybuchl kotlík, když mu do něj Violetta "omylem" přidala tři kapky dračí krve navíc - přepadla všechny otupělost. Jako obvykle bylo v místnosti kolem třiceti stupňů a nikdo se nenamáhal s otevřením okna. Nebylo ani vyjímkou, že profesorka Trelawneyová předpověděla Harrymu smrt.

"Vicky! Vicky nesmíš se nechávat Umbridgeovou takhle zvyklat!" řekla Hermiona, když ji po hodině obrany dohnala. Kráčela nasupeně na oběd. Cestou vrhala na všechny kolem sebe nenávistné pohledy a z očí jí sršely blesky.
"Nenechat se zvyklat?! Hermiono ta ženská mě dovádí k nepříčetnosti! Nejen, že je zaujatá vůči nemocným, ona popírá znovupovstání Voldemorta!" supěla Victoria.
"To neznamená, že se necháš vyprovokovat! Vicky, ta ženská pracuje pro ministra, musíš se víc hlídat! Nesmíme si proti sobě Ministerstvo poštvat ještě víc!"
"Tori, Mia má pravdu, musíš se ovládat," domlouvala sestře Violetta.
"Dokud se bude navážet do vlkodlaků, kentaurů, hypogryfů a já nevím do koho ještě, nebudu své emoce držet pod pokličkou!"
"Vicky já tě chápu, taky se nedokážu ovládat, když mi říká že lžu, ale musíš se o to aspoň pokusit!" zapojil se do hovoru i Harry. To už však přicházeli do Velké síně, a tak museli chvíli počkat, než v hovoru mohli pokračovat.
"Ta ženská je příšerná, jestli budeme celý rok probírat jen teorii, spáchám sebevraždu," povzdychla si Violetta.
"Už mluvíš jako Ron," ušklíbla se Hermiona.
"Hele!" obořil se na ni jmenovaný. "Jsem tady taky! A souhlasím s Violou, nechci celý rok jen čumět do učebnice."
"Jestli další hodiny nebudeme trénovat kouzla, nikdo z nás na NKÚ neprojde se známkou lepší než přijatelné!"
"Neboj Hermiono, tohle byla určitě jenom jedna úvodní hodina," pokusil se ji Ron přesvědčit.
"Tomu nevěřím, takhle se to ponese po zbytek roku," namítla Victoria.
"Proč jen musel Snape vykecat Remusovo tajemství?" Při zaznění vlkodlakova jména projela Victorii vlna tepla celým tělem a trochu se začervenala, naštěstí si toho nikdo nevšimnul. "Byl to nejlepší učitel Obrany, jakého jsem znal," povzdychl si Potter.
"Stále ještě by nás někdy mohl doučovat," navrhl Ron.
"Pochybuju Rone, má moc poviností s Řádem, jediné dny relativního klidu jsou ty úplňkové, a to není zrovna ve stavu, kdyby mohl někoho učit," vyvrátila jeho návrh Hermiona.
"Přestaňte to teď řešit! Mám náladu na houby, a jestli mi ji něco pěkně rychle nezvedne, první člověk co na mě promluví, to pěkně schytá!" zavrčela Victoria a zvedla se k odchodu. S pohledem schopným zabíjet vyšla z Velké síně.
"Ta má teda páru," vydechl Ron.
"A to byla ještě vcelku klidná," pokrčila rameny Violetta. "Být vámi, pár hodin se k ní nepřiblížím, než si na něčem vybije svou zlost."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama