Trocha nostalgie

25. ledna 2014 v 7:43 | juliette |  Aktuality
Trocha vlastního názoru... A sakra sněží!!!!
Vím, že to tady většina už ví, ale pro ty nezasvěcené... Vypněte ten počítač a koukněte z okna! Huh? Co vidíte? Nic? Správně a proč? Protože sněží!
Ano dámy a pánové (znova se omlouvám Pratchettovcům) konečně jsme se dočkali!
Každého z vás už muselo prudit, že vyleze ven z domu v nových botech, co dostal od Ježíška a ouhle! Ony už nejsou bílé jako před deseti sekundami! Ony nabraly zázračnou kosmickou rychlostí takový divný odstín hnědé, až hanba povídat. A tomu matka příroda říká zima, ne díky mami, fakt nechci.
Ale teď, když už jsme se všichni umoudřili, nechť vyjdeme ven a pustíme se do pořádné koulovanice! Hm... to asi taky nepůjde páč ve městech už ten sních zase není. Za to už ale nemůže matička příroda, ale děti matičky přírody - my. Ano chápu, je taková kosa že vám přimrzne zadek k prkýnku od záchoda, ale sakra proč musíme plítvat sněhem? Každý z nás zažil (aspoň doufám) koulovačku, při které se vám sníh dostane na taková místa, že je až obdivuhodné jak. Rukavice nabydou pod tíhou sněhu dvojnásobný objem a i když jste třeba ještě před chvílí na sobě měli černé rukavice, boty, bundu a čepici, zaručuji vám, že po pěti minutách pořádné koulovanice z vás bude sněhulák. Ani si neuvědomíte jak.
No to prostě v dnešní době už nejde a mě to strašně mrzí. Všichni zalezlí doma v teple na prdeli hrajou Lolko, Wowko a tak. A co já? No jasně že píšu na blog, ale tak maximálně hodinu denně, pak už mě zase někdo vytáhne ven. A jsem takhle šťastná!
Třeba v naší třídě máme partičku pohodových kluků co prostě sem tam pro legraci vyfotí nějaký snapchat, ale jinak se s námi baví. Pak přijdou čtyři další co se spíše podobají panenkám Barbie a velikost jejich mozku nepřesahuje vlašský ořech a najednou BANG! Oni se začnou bavit a my jen znechuceně kroutíme obličeji, nad jejich "smyslem pro humor". Kdyby aspoň mluvili o něčem zajímavém, ale to je furt: X si sem přijde a sbalí tři nejhezčí holky na škole (dle jejich názoru, jinak my jich tam mám hezkých víc) a my se tu čtyři roky snažíme a nic. No jasně kluci, zahoďte svoje iPhony 5s a pojďte se s námi normálně bavit! Pojďte zahodit tu svou aroganci, to svoje ego, přestaňte urážet, přestaňte se tak blbě tlemit (a že to oni umí) a pak možná získáte i vy nějaké, co podle vašeho názoru nejsou hnusné jak vaše prdel... To je stejné jako napsat holce kompliment - voníš jak moje slipy... :D
Zahoďte to všechno, vyhoďte počitač z okna, vezměte si prachy na jízdenku, něco pod zadek, nasedněte s námi na vlak a fičíme na nejbližší zasněžený kopec! Jo to bude sranda! Ale ne, výmluvy typu já musím dnes hrát Lolko jsou už ohrané. Jo chápu, úžasná hra, ale nejít kvůli tomu do školy?
Všimli jste si všichni, že venku si dnes už nikdo nehraje? Že i malé děti se derou po elektronických přístrojích? Proč už to není jako kdysi? Táta mi vyprávěl jaké to bylo, že každý den profičela taška celým bytem, přistála u něj v pokoji a už ho nebylo. Celé odpoledne si hrál s děckama ze sousedství. Když řekli buď tady ať na tebe vidíme, no jasně že tam nezůstal, bobovali z celého kopce, přefičeli silnici a bobovali dál. A každý večer dostal vyhubováno za to, že se vrátil až po setmění. (Všichni známe příkaz DO TMY DOMA, ale sakra když se stmíva ve tři?" Ale měl lepší dětství než třeba já.
Problém dnešních dětí už je jenom v lenosti. Už to nikdy nebude tak jako dřív. Už nebudeme vycházet ven, budeme ztrácet kontakt s lidmi, zapomeneme žít. A proč? Protože mobil, tablet, počítač, televize a další... Děkuji vám přístroje, za zmrvené dětství.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anne Anne | Web | 25. ledna 2014 v 22:36 | Reagovat

moc krasne napsany clanek ;-)

2 juliettestories juliettestories | E-mail | Web | 26. ledna 2014 v 6:53 | Reagovat

díky, nechala jsem se inspirovat vyprávěním :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama