20. Znovu na hradě

19. února 2014 v 20:15 | Juliette |  Last Year
"Jean! Ty žiješ!" vypískla Patricia a vrhla se k ní. Bitva zřejmě už skončila naším vítězstvím, všichni živí a zdraví k nám mířili, jenom James měl zakrvavenou ruku opřenou v šátku.
"Vsadím se Dvanácteráku, že někdo zaútočil na Evansku a ty jsi tam chrabře jako pravý Nebelvír skočil, abys ji ochránil?" ušklíbl jsem se.
"Říká ten pravý, Tichošlape, nevím, kdo si leží ve vlastních zvratkách," oplatil mi úšklebek James.
"Řekni mi, odkdy jsou… ty věci támhle dva metry ode mě, pode mnou?" Konečně se mi podařilo se trochu nadzvednout, Jean už se taky začala vymotávat ze spárů obou dívek a promluvila na Brumbála.
"Hádám, že se všichni přemístili pryč?" zeptala se.
"Jakmile zjistili, že za chvíli dorazí bystrozoři, Voldemort je všechny sebral a odvedl s sebou," řekl ředitel, jeho oči zabloudily k Bellatrix. "Hádám, že jednoho zapomněli?"
"O to se postarala Jean," řekl jsem.
"Tak tedy 50 bodů pro Nebelvír, za každého z vás. S ostatními si to vyřídím ve škole," řekl ředitel a vytáhl ze záhybů hábitu kovový talířek, zřejmě přenášedlo.
"Vyloučíte je?" zeptala se Patricia.
"Nemohu. Nemáme žádné důkazy, kromě slečny tady, a vsadím se, že ta vše popře. Jejich rodiny by to postavily k soudu a Ministerstvo se přikloní k nim, než k nám," povzdechl si Brumbál, a najednou vypadal zase, jako když bojoval se Smrtijedy, nebezpečně a odhodlaně. "Budu si je ale hlídat. Myslím, že jsme přišli o dva prefekty," kývnul k profesorce McGonagallové, která pokývala beze slova nazpátek.
"Tak se všichni chytněte," řekla profesorka Malwirová, natáhnul jsem se a jedním prstem se dotknul talířku, a pak vše zčernalo.
"Pana Blacka okamžitě dopravte na ošetřovnu, Poppy se o něj už postará. Minervo, informujte rodinu slečny Bellatrix Blackové. Minny, dojděte pro profesora Křiklana a doveďte ho do mé kanceláře," rozdal Brumbál rozkazy a nás nechal stát uprostřed jeho pracovny.
"Pojďte, Sirius musí na ošetřovnu," ujal se iniciativy Remus. Pokusil jsem se postavit, ale přenášedlo udělalo své a k mé nevolnosti přibyla ještě bolest na čele, když jsem se přerazil o schody - což nevím jak se mi povedlo - a napálil to do stěny. Hlavou napřed.
"Ty se poneseš hezky na lehátku," zamračila se Evanska a dala se do kouzlení. Ani nevím jak, najednou jsem se ocitl metr nad zemí na nosítkách pevně ovázán obvazy, abych nespadnul.
"Zapomněla jsi na roubík do pusy," neodpustil jsem si.
"Máš pravdu, zapomněla," usmála se nebezpečně a narvala mi chumel ponožek, které zrovna vyčarovala, do mého nejpoužívanějšího otvoru - totiž pusy.
"Ho hi hehuheha,(v překladu: to jsi nemusela)" zahuhlal jsem, čímž jsem způsobil akorát výbuch smíchu mých takzvaných kamarádů. Ani se mě nepokusili zachránit.
"Svaté ticho," vydechla Patricia, čímž si vysloužila můj dotčený pohled a uznalé popleskání po zádech od Jamese. Sakra, to se mě nikdo nezastane?
Dorazili jsme na ošetřovnu, "no teď to bude ještě horší," blesklo mi hlavou, když se mě ošetřovatelka ujala.
"Nepustím vás dříve, pane Blacku, než za pět dní. A to jen díky ředitelovu přimlouvání, že bude Vánoční ples, jinak byste si tady poležel mnohem déle," řekla tónem, který naznačoval, že kdyby bylo po jejím, nechá si ho na pozorování ještě měsíc.
"Vánoční ples?" bliklo Jean v očích, a okamžitě se dala do štěbetání s Lily a Patriciou, a to jsem si myslel, že ona na to není.
"A co vy, zrádci? Budete se ke mně ještě někdy znát?" obrátil jsem se na kluky.
"No co tě to napadá Tichošlape? Jasná páka!" zasmál se a přisednul si ke mně na postel. Petr z druhé strany, Remus zůstal stát, madame Pomfreyová odcupitala pro další úžasně chutné lektvary a ty tři drbny nás opustily… No to je mi společnost.
"Musíte mi dělat aspoň někdy společnost, nebo se z toho zblázním!" zaúpěl jsem, když jsem do sebe kopnul nevábně vyhlížející lektvary.
"Jasně, přineseme ti katalogy s šaty, ať si můžeš vybrat," zašklebil se na mě Remus, což jsem mu s radostí oplatil.

"No jo, ty Jamesi, mohl bys mi donést pergamen, brk, inkoust a půjčit sovu? Potřebuju si něco objednat," zamnul jsem si ruce. Tedy pomyslně, moje ruce byly pevně připevněné pod pokrývkou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama