Co (ne)dává smysl

17. února 2014 v 17:09 | Juliette |  Aktuality
Dává, nedává, v dnešní době to je už relativně jedno.


Typická věta, která nedává smysl je:
"Napíšeme si krátký, lehký testík."
Z toho mi jde hlava kolem. 10 extrémě těžkých otázek, za polovinu je pětka a i když se jako největší trotl učíte, stejně dostanete za 5.
Nedávno jsem poslouchala... nějakou přednášku ve stylu Jára Cimrman, nevím od koho to bylo, a tam ten pán říkal docela inteligentní věci, které se nám, dětem, teenagerům, zdají více než přijatelné, vhodné a podobně.

"Třeba takové věty jako: 'Zmiz!', 'Vystřel!', 'Běž do svého pokoje a vrať se až budeš normální!' děti nechápou. Chtějí dělat dospělým, svým rodičům, svým Bohům, radost. Třeba taková věta, 'Nelez mi na oči,' už hraničí s magií. Nebo věta, 'Co si myslíš, že děláš?' Ta je obzvláště nepochopitelná. Copak rodiče nedokáží pochopit, že jste se jenom pokoušeli zjistit, jestli zubní pasta drží na stěně? 'Co si myslíš, že děláš? Běž do svého pokoje a vrať se, až budeš normální.' Abyste pochopili absurdnost těchto vět, použijte je na své kolegy v práci, na svého šéfa... Představte si svého rozzuřeného šéfa, jak mu říkáte, 'Běž do své pracovny a vrať se, až budeš normální!' Nebo pánovi policajtovi, který vás zastaví, 'Zmiz! Nelez mi na oči!' Těžko mu budete asi říkat, 'Vystřel!' To by nedopadlo dobře."

Má oblíbená přednáška :)
Co mě nedává smysl je tohle:
Jdete si po ulici a vrazí do vás šesti-sedmi leté děcko, co sotva chodí do druhé třídy, a místo aby se vám omluvilo na vás začne křičet, 'Kam čumíš p*čo?'
Ne díky, to radši budu bez dětí, než mít takovýho fracka doma. Copak rodiče nevidí, co z jejich dětí roste? Za malý fakany? A když už zjistí co z nich vyrostlo, je už pozdě. Snaží se s tím něco udělat, seberou jim počítač, tablet, nejnovější mobil, a pro děti už jsou navždy těmi špatnými, co je odpojili od jejich milovaných přístrojů.
Tohle prostě nedává smysl.

Tak a klasické věty ve škole:
-"Máte tu dusno, to si ani neumíte vyvětrat? Pokaždé co přijdu do třídy, a bude tady takhle nedýchatelno, napíšeme si test. Tak si vytáhněte papíry a první otázka zní..."- (tohle nám právě dneska řekl dějepisář)
-"Proč se balíte? Máme do zvonění ještě 10 sekund!"-
-"Budeme tady tak dlouho, dokud to neprobereme!"-
-(když se zeptáte proč to tak je) "Prostě to tak je a neptej se na blbosti!"-
-(v biologii) "U epigeického klíčení se prodlužuje podděložní článek zvaný hypokotyl, u hypogeického klíčení se prodlužuje nadděložní článek zvaný epikotyl."-

Každému z nás něco nedává smysl. Většinou těm co poslouchají pop, nedává smysl co metalisti vidí na heavy metalu, metalu a podobně... Rozdíly v hudbě jsou také velké, najde se někdo kdo poslouchá všechno? Kdo poslouchá Blues, Jazz, Metal, Rock, Pop, Worksongs, klasickou muziku? A jak poznáme která hudba je ta pravá?
"Já poslouchám pop, to je pravá muzika."
"Já poslouchám Screamo, to je pravá muzika."
A rozdíl? Není žádný, tady nemá cenu ostatní poučovat o tom co je správné. Co je dobré. Jak víte, že zrovna to, co vy děláte je dobré? Máte někde jistotu? Houbelec :)

Další věc co mi nedává smysl je, že náš dějepisář nemá rád Ať žijí duchové! To mne hluboce ranilo, takový dobrý film... Pochopila bych, kdyby řekl, že se mu nelíbí fantasy knížky. Že se mu nelíbí sci-fi. Ale sakra Ať žijí duchové? To může ronou říct, že nemá rád S tebou mě baví svět, a půjdu a donutím ho ty filmy milovat...

Další věc co mi nedává smysl - já.
Jsem geniální člověk, co se týče Harryho Pottera. Dokonc mi jde matika. Čtu Harryho Pottera v angličtině! Dávám tomu dokonce přednost před kamarády! Já si prostě nedávám smysl :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šílenej Šílenej | Web | 26. března 2014 v 11:28 | Reagovat

co je sakra screamo? :D učitele jsou naprosto nepochopitelnej druh, tak se nesnaž řešit jejich ne"logiku"! a co se tebe týče... nevá, nikdo sám sebe nechápe a když řikaj že jo, tak lžou :D

2 juliettestories juliettestories | E-mail | Web | 26. března 2014 v 17:05 | Reagovat

screamo je... typ hudby... jenom tam řvou... jestli znáš (což pochybuju) Black Veil Brides, tak ti dělají screamo... je to takový druh hudby, jako techno, pop, rock, metal... nevím co k tomu říct, osobně neposlouchám :) [1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama