22. Danny a pes, ala tak se tančí na plese

25. března 2014 v 16:11 | juliette |  Last Year
"Kluci, mě se tam nechce," zaskuhral Petr, když jsme všichni stáli před zrcadlem v naší ložnici a prohlíželi své kostýmy. James šel, jak jinak, než za profesionálního hráče famfrpálu, Petr šel za sýr - byl navlečený v černém roláku, černých legínách a přes sebe měl proděravělé žluté oblečení-, Remuse šel za Jamese Bonda a já byl za Dannyho. No jo, Pomáda je můj oblíbený film a Johny Travolta můj oblíbený herec. Podařilo se mi na poslední chvíli sehnat koženou bundu, kožené kalhoty a černé boty. Ještě pomádu, hřebínek, hezky to sčesat dozadu a jsem Danny jak vyšitej.
V tomhle sestavení jsme sešli dolů, abychom počkali na holky, Petr se odebral k té své, jméno měla takové pěkné, Jahoda v Čokoládě. Se k sobě krásně hodili.
Nemuseli jsme čekat dlouho, za chvíli jsme uslyšeli klapání podpatků, hlasy holek, ale holky nikde. Místo nich přišla Lily ala Poison Ivy, měla zelené silonky, zelené jednodílné plavky a zelený rolák. Všechno měla "porostlé" břečťanem, a na podpatcích stála trochu nejistě, zřejmě nebyla zvyklá. Poison Ivy jako superhrdinku mám rád, proto jsem na Lily trochu zíral, ty zrzavé vlasy k jejímu kostýmu seděly perfektně.
Za Lily šla Patricia ala čertice. Měla malé červené růžky na černé čelence, úplý červeno černý korzet, k tomu sukni - neřeknu vám jaký styl, to byste se musely zeptat nějaké holky - taky červeno černou a červené roztrhané silonky. Nechyběl samozřejmě ocas.
A pak mi oči padly na poslední, na holku se kterou jsem měl jít na ples já, na moji sestřenku.
"No to si ze mě děláš…?" zasmál jsem se, když sešla dolů. Měla černé psí uši, mini tílko, které končilo těsně nad pupíkem, černou minisukni, černé jehly a černé sáčko, které končilo tam, kde sukně začínala.
"Tak jdeme Tichošlapové," zasmál se James při pohledu na nás dva a vyšel i se svojí jedovatou superhrdinkou ven z věže. Následoval je vesele se vybavující pár Remus + Patricia a pak my.
"Musím říct, že ti to sluší," řekl jsem a snažil se vyhnout jejímu velkému výstřihu, Jako by mi to dělala naschvál, ještě víc se ke mně přitulila. Přitulila se ke mně moje sestřenka, sestřenice… Zakázané ovoce… Ale znáte to, zakázané ovoce chutná nejlépe.
"Nechodí se ti v těch kalhotách trochu špatně?" zeptala se mě. No měla pravdu, ale jednou jsem chlap…
"Dá se to přežít," usmál jsem se.
Velká Síň se úplně proměnila. Nikdy jsme neměli Vánoční ples, ani Andromeda, která vyšla školu první z nás, nezažila žádný.
Kamenné stěny se jakoby proměnily v krusty ledu, skla nabrala obtisky vloček, parket uprostřed Síně byl jako kluziště, které neklouže, stoly okolo byly obsazené vesele štěbetajícími studenty. Dalo se to nazvat jen jedním slovem…
"Nádhera," vydechl jsem, ale to už mě Jean táhla ke stolu k ostatním.
"To se Brumbál překonal," řekl James, který sdílel mé nadšení.
"Pojďte tancovat," zažadonily holky jednohlasně, a nám nezbylo nic jiného než se zvednout a přidat se do chumlu tancujících. Hráli samé pecky kouzelnických rádií, a ke smůle všech chlapců se rychlé mísily s pomalými. To zase jednou hrála skupina The Weird Sisters, a jejich největší hit Magic Works, ale to musím uznat i já, že se mi ta písnička líbí.
Položil jsem ruce Jean kolem pasu, ona mě ovinula ruce kolem krku a dali jsme se do výměny úsměvů, dlouhých očních kontaktů, a čas od času nějaké té věty.
"Díky že jsi mě zachránil," řekla, vyhýbajíc se mému pohledu. Bylo jasné, že ji to trápilo už delší dobu, jen já jako tupec jsem si toho nevšimnul.
'This one's going out to all the lovers out there.'
"To je ironie nemyslíš?" zeptala se, když se zase usmála.
"Co prosím tě?" nechápal jsem.
"Ta písnička… je pro zamilované, a my jsme tu, bratranec a sestřenice a tiskneme se k sobě, jako bychom spolu chodili už věky," usmála se.
'Hold each other's tight, and keep each other warm.'
"Máš pravdu, na konec ještě dlouhý polibek a jsme dokonalý zamilovaný pár," ušklíbl jsem se.
'And dance, your final dance.'
"Já nechci poslední písničku," zakňourala Jean.
"Já taky ne, je to tu s tebou fajn," usmál jsem se na ni a ještě víc ji k sobě přitiskl… Bylo by mi skvěle, dokázal bych teď z fleku vyčarovat toho nejmocnějšího patrona, jenom díky Jean.
'This is your final chance.'
"Sss Siriusi," vyrušil mě někdo z rozjímání. Když jsem se otočil, spatřil jsem Reguluse s nějakou Zmijozelkou, jak tancují nedaleko nás… Nikdo jiný to být nemohl.
"Můžeme si vyměnit partnerky na chvíli?" zeptal se. Počkat, cože?
"Jasně," odpověděl za mě můj doprovod. Zrada.
'To hold the one you love.'
Podíval jsem se trochu znechuceně na Zmijozelskou dívku, která mé emoce tak trochu opětovala a chytil jsem ji hezky co nejvýš od jejího zadku. Bylo to trochu divné, tancovat tak metr od sebe a vzájemně se vyhýbat očnímu kontaktu.
'You know you've waited to long.'
Ta písnička vyjadřuje mé pocity, už jsem s tou holkou tancoval nějak dlouho, asi 5 sekund. To je i na mě moc.
'So, believe.'
Věřím a ono nic! Kouknul jsem se, kde tancovali Jean s Regulusem, o něčem zapáleně diskutovali, sem tam šoupnuli nohu do rytmu.
'That magic works.'
No na to jsem málem zapomněl, kdyby se něco dělo, můžu bráchu proklít.
'Don't be afraid.'
Právě mě moje prozatímní partnerka opustila, ani se jí nedivím. U Jean je obdivuhodné, že se mnou vydržela déle jako 10 sekund. A oni tam pořád stojí a vybavují se! A já jako pěšák v poli si tu stojím a hypnotizuju ji očima.
'Of being hurt.'
Se někomu řekne, ona mi ubližuje už tím, že se na ni musím dennodenně koukat a nesmím nic udělat… Myslím, že bych si měl urovnat, jak to s ní vlastně mám…
'Don't let this magic die.'
Nenechám, nenechám. Znepokojivé pohledy Jean, které vrhala na Regula mě trochu zarazily, ale pak konečně postila jeho ruku, poděkovala za tanec a vrátila se ke mně.
'The answer's there.'
Sakra kdo skládal tu písničku? Se sakra hodí k mé situaci.
"Co jste řešili?" zeptal jsem se, když si opřela hlavu o mé rameno. I s patnácticentimetrovými podpatky jsem měl pořád navrch, haha!
"Netrap se tím, je to jen mezi jím a mnou," pokusila se o úsměv. Hele a kdo říká, že jí to baštím?
"Jeanny, no ták," pohladil jsem ji po vlasech. No to jsem kretén, ani jsem si nevšimnul, že si konečky přebarvila na černo! A mně se říká vnímavý člověk.
'Oh, just look in her eyes.'
Dobrá rada. Prstem jsem jí nadzvednul hlavu, tak aby se mému pohledu nemohla vyhnout. Sakra takové lákavé to teď bylo, její rty kousek od těch mých…
Zřejmě taky přemýšlela, co chci udělat. Její oči kmitaly mezi těmi mými a mezi mými rty, pořád očekávala, co chci udělat.
'And make your final move.'
Houpali jsme se do rytmu, vnímali jen sebe, jako by nic kolem nás neexistovalo.
'Don't be scared, she wants you too.'
To je sice hezké, ale opravdu?
Už, už jsem chtěl, ale odvrátila hlavu. Bála se stejně jako já?
'Yeah, it's hard, you must be brave.'
Řekněte mi, kdo ten text vymýšlí a já mu půjdu rozbít hubu. Položil jsem si bradu na její hlavu a dál jsme tancovali, jako by se nic nestalo. Ale to nepříjemné píchnutí pod prsy se nedá nevnímat.
'Don't let this moment slip away.'
"Nenechám," zašeptal jsem. Trochu k pláči, když si kolem vás všechny páry vyměňují své tělní tekutiny, nebo se snaží jinak se sežrat, a vy si tu tancujete sestřenovsko-bratrancovský taneček… A nesmíte nic z toho.
'And don't believe, that magic can die.'
Nedaleko od nás tancovala Poison Ivy s Jamesem, nevnímali svět kolem sebe, jen si užívali přítomnost toho druhého, proč se to nemůže dít mě?
'No, no, no, this magic can't die.'
Jinde se zase Remus odhodlal k něčemu, co on obvykle nedělá - položil ruce Patricii na zadek! Sice mu v tom trochu vadil ten ocas…
'So dance your final dance.'
Hudba se blížila ke konci, celý ples se blížil ke konci, ale já nechtěl. Nechtěl jsem, aby ten moment kdy končil, ale nic není navěky.
'Cause this is your final chance.'
Hudba dohrála. Poslední tón probudil všechny páry napůl v ráji a donutil je zatleskat. I já jsem tleskal.
"Díky," usmála se na mě Jean. Co jsem nečekal, bylo, že se ke mně naklonila (stoupla si na špičky a i tak, jenom taktak dosáhla) a dala mi pusu. Ne na tvář, normálně na pusu. Jako jsme se bavili na začátku, to: "Ještě pusu a je z nás krásný zamilovaný pár…"
Dostal jsem pusu… Sice krátkou, ale myslím, že dneska neusnu. Tohle byl úžasný zážitek, úžasný večer a já šel ruku v ruce se svojí sestřenicí, kterou jsem měl rád víc než jako sestřenici.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama