EPILOG

12. prosince 2014 v 12:22 | juliette |  Lily Evans
Lily se přivinula k Jamesovi. Po dlouhé době se zase mohla vyspat, protože Harryho hlídal Sirius. Ovšem jako naschvál, nemohla usnout. Pořád se jí v hlavě přemítalo, co udělala.
Hnusila se sama sobě, za to, co prováděla Snapeovi, protože po něm v srdci navždy zůstane prázdné místo. Nejvíc ji drtilo vědomí, že položil život za to, aby ona mohla žít, za to, aby Voldemort zemřel a ta tíha proroctví nepadla na Harryho hlavu.
Hodiny oznámily půlnoc, což jí připomnělo, že Harry už slaví své páté narozeniny, což je velký den.
Oči se jí zalily slzami. Jak to mohla udělat? Zradit vlastního přítele, i když už se k ní choval špatně. Bylo to tolik let, ale i přes to, to stále bolelo. Litovala každé smrti, která přišla za cenu Voldemortova zničení. Remus, Severus, Albus Brumbál… Jenom proto, aby ona mohla žít. Kdyby nekomplikovala život změnami, které provedla, nic z toho by se nestalo. Raději si zachránila svůj vlastní zadek, než aby její přátelé zůstali naživu.
Ovšem, ale Sirius díky tobě nevězel dvanáct let v Azkabanu s pocitem, že je nevinný," našeptával jí vnitřní hlas. Remus bez přátel by měl krutou každou minutu, i Albus se trápil, po celé ty věky, kvůli smrti své sestry. A nezapomeň, že Severus žil tolik let s láskou pohřbenou v ten Halloween, který se mohl stát, kdybys nezasáhla. Kvůli tobě trpí míň lidí.
Lily musela uznat, že má pravdu. To však nezměnilo její pohled na to, že je to celé její vina, protože kdyby minulost nezměnila, mohl Remus ještě žít, i za cenu toho, že ona by byla mrtvá.
Opravdu uvažuješ takhle? Nemysli si, že jsi sobecká, když jsi změnila minulost. Je to správné. Co když se to takto mělo stát? Co když to takhle Osud už od začátku plánoval? To nemůžeš vědět.
Lily musela uznat, že na tom něco je.
"Děje se něco?" zašeptal James a políbil ji do vlasů.
"Ne, nic," řekla typickou lež.
"To je dobře. Miluju tě." Pak už bylo zase slyšet jeho pravidelné oddechování.
Po několika minutách, kdy pozorovala, jak se mu zvedá hrudník, konečně zavřela oči, a ponořila se do říše stínů.

doufám že se vám povídka líbila :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama