Kapitola 3

12. prosince 2014 v 12:12 | juliette |  Lily Evans
Ehm... Pokusím se dohnat to, co jsem zameškala :)Blížil se Halloween a Lily se cítila stále hůře a hůře. Profesor Brumbál jí sice řekl, že už ví, jak se dostat zpátky, ovšem jí také řekl, že bude muset počkat do konce roku.
S Melody a Valerií si sice povídala, ovšem jejím největším přítelem se stal Remus. Znovu. Věděla, že až zmizí, bude to další rána, ovšem o to víc ji to nutilo s Remusem zůstávat. Byla naštvaná na Blacka, že ji zradil. Byla rozhodnutá pomstít jak sebe, tak svého budoucího manžela. Od Remus si nechala ukázat fotky, na kterých byla s Potterem šťastná. Rozhodla se také pro jednu věc. Až se vrátí, změní minulost. Bude s Potterem a za strážce tajemství si nezvolí Siriuse, ale Petra. Nebo někoho, kdo je nezradí.
Čím víc času trávila s Remusem, tím víc se hádala se Severusem. V hodinách s ním se jí buď vysmíval, nebo ji naprosto ignoroval. A když si na něj otevřela hubu, což bylo docela často, dostala za to bonus další dvě hodiny s ním.
Tak to šlo dál a dál až do již zmiňovaného Halloweenu. Lily měla náladu pod psa a tak místo, aby si užívala hostinu s ostatními, bloumala hradem. Když se rozhodla, že se vrátí na kolej, těsně před Buclatou dámou ji zastavily nějaké hlasy. Hádaly se. Jeden byla rozhodně Buclatá dáma a druhý...
"Blacku!" vykřikla Lily a vytáhla hůlku. Ještě, než se na ni stačil podívat, zakryla si hlavu kapucí, aby jí nebylo vidět do tváře.
"Och to ne," protočil Black oči. "Co po mě chceš?"
"Odplatu," zavrčela Lily.
"Počkej, za co? Nejsi náhodou příbuzná jednoho z těch mudlů, co jsem údajně zabil?" zašklebil se na ni.
"Ne. Mstím se za Harryho. Jak jsi mu to mohl udělat? Zradit takhle jeho rodiče!"
Black se na ni nechápavě zadíval. Dřív, než Lily stačila něco udělat, vzal nohy na ramena a utekl pryč. Lily sice věděla, kudy poběží, ovšem nevydala se za ním. Rozhodla se to říct až Remusovi.
"Běžte rychle pro profesora Lupina." otočila se na Buclatou dámu a ta byla v mžiku pryč.
Lily se posadila na bobek a hůlku měla pořád ve střehu. Když přiběhl Remus, a všichni čumilové, odtáhla ho do vedlejší chodby.
"Byl tu Black," řekla znepokojeně.
"Jak se sem mohl dostat?" zamyslel se.
"Remusi, no tak. Je to Poberta. Tomu se klaní i Protiva."
"Takže myslíš, že šel nějakou tajnou chodbou?" zeptal se.
"Možná. Kterou myslíš? Slyšela jsem, že některé se nedají vůbec používat. Možná ta, co vede do chroptící chýše?"
"Ne… To by se musel dostat přes mozkomory a bez hůlky by to nezvládl. To stejné s chodbou jednooké čarodějnice. Leda, že by si někde hůlku ukradnul," zamyslel se nahlas.
"Není ještě jiná možnost, kudy by se mohl dostat nepozorovaně do hradu a ven?" zadívala se Removi do očí. Bylo jí jasné, že to ví, jen si to nechce přiznat.
"Ne. Leda pomocí černé magie. Jinak to není možné… Určitě ne."
Lily si chytila hlavu do rukou. "Proč je to jen tak složité? Proč nemůže být Sirius na naší straně? Bylo by to o hodně lepší. Takhle mám akorát starost navíc."
"Ať tě to ani nenapadne, Lily," chytil ji za ruku.
"Co mě nemá napadnout?"
"Pro tebe platí to stejné, co pro Harryho. Nesmíš po něm pátrat, je to masový vrah, je úplný šílenec!"
"Jako ty o úplňku, Remusi, a stejně ti to nedávám za vinu. Ale něco mi tu smrdí. A myslím, že se to týká Blacka," řekla Lily.
"Fajn, ale jestli po něm budeš pátrat, přiber mě. Nezapomínej, že to já jsem kvůli němu ztratil všechno."

Mlčky na sebe kývli a pak Lily odešla pryč. Remus chvíli počkal, aby to nebylo podezřelé, a pak se vrátil taky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama